Přírodní kosmetika WELEDA se slevou 20 % ♥

Autosedačky

Autosedačky jsou dnes již ze zákona povinnost. Nemá cenu si namlouvat, že pořizujeme autosedačky z nějakého rozmaru. Prostě musíme. Nicméně, i když musíme, měli bychom brát v potaz funkčnost, bezpečnost, variabilitu i vhodnost autosedačky podle věku dítěte. Není autosedačka jako autosedačka. Jsou kvalitní a bezpečné autosedačky a pak ty ostatní. V naší nabídce najdete značkové, kvalitní, certifikované a bezpečné autosedačky od mnoha výrobců. Chceme, abyste měli na výběr. Autosedačky máme rozděleny podle velikosti, resp. hmotnosti dítěte. Od narození do do 13 kg. Další hmotnostní kategorie jsou do 18 kg a do 36 kg. Záleží jen na vás, jaký typ autosedačky zvolíte. My vám s výběrem autosedačky rádi poradíme. Ať už po telefonu nebo osobně na naší prodejně, na které vás rádi uvítáme. Přijeďte nás navštívit a vybrat si jednu z mnoha desítek kvalitních a bezpečných autosedaček.

Info

Široký výběr autosedaček ze všech kategorií najdete nejen na tomto e-shopu, ale také na naší prodejně v Hradci Králové, kde přidáme navíc cennou radu a pomoc při výběru vaší nové autosedačky. U nás máte i možnost na místě si autosedačky vyzkoušet umístit do auta.

Autosedačky 0-13 kg

Z důvodu bezpečnosti přepravovaného dítěte se autosedačky 0-13 kg připevňují vždy proti směru jízdy. Možná tyto autosedačky znáte pod slangovým označením „vajíčko“. Pro snadné přenášení dítěte sedícího v autosedačce jsou autosedačky 0-13 kg vybaveny madlem. V dnešní době jsou kvalitní autosedačky 0-13 kg (autosedačky skupiny 1) čím dál více podporovány výrobci kočárků a je možné je pak pomocí adaptéru nasadit i na kočárek. Máte automobil se systémem ISOFIX? Pak můžete zvýšit bezpečnost tím, že si pořídíte ISOFIX základnu, kterou do auta připevníte pomocí tohoto systému. Do základny pak pevně a bezpečně připevníte autosedačku 0-13 kg. Obvykle dítě z autosedačky 0-13 kg vyroste kolem jednoho roku věku (9 až 13 měsíců, záleží na vyspělosti dítěte). Přesto, že dítě ještě nedosáhlo hmotnosti 13 kg, je potřeba sledovat, aby mělo dítě správně chráněnou hlavičku. Jakmile je horní hrana autosedačky 0-13 kg pod úrovní temene hlavy dítěte, je již pozdě. V tento okamžik totiž přestává být autosedačka bezpečnostním prvkem, ale začíná být pro dítě nebezpečná. Jako další krok po odrostení dítěte z autosedačky 0-13 kg doporučujeme, zejména z hlediska bezpečnosti dítěte, nákup autosedačky 9–18 kg.

Autosedačky 9-18 kg

Autosedačky 9-18 kg patří do skupiny 2 a jsou určeny pro děti do věku cca 2,5-3 let. Díky menšímu rozmezí hmotnosti jsou autosedačky 9-18 kg určené tzv. pro jednu hmotnostní kategorii. Tím pádem mnohem lépe vyhoví aktuálním potřebám a velikosti dítěte a je pro dítě mnohem bezpečnější, než autosedačky s vyšším hmotnostním rozmezím. Rozdíl mezi autosedačkou 9 -18 kg a 9 – 36 kg je především v tom, že autosedačky 9-18 kg jsou vyrobeny z jednoho kusu a tím je daná obrovská pevnost sedačky a její zvýšená odolnost zejména proti bočním nárazům. I v této kategorii autosedaček skupiny 2 (autosedačky 9-18 kg) jistě oceníte možnost polohování autosedačky, která umožní přirozenější polohu dítěte při spaní. Samozřejmě je lepší, když lze polohovat autosedačku pohodlně za jízdy v okamžiku, kdy dítě usne. I to je potřeba si ověřit při koupi. Autosedačky 9-18 kg mají sedák výše, což umožnuje dítěti, pokud právě nespí, pozorovat, co se děje venku za okny. Zároveň je i více součástí dění v autě. Máte automobil se systémem ISOFIX? Pak můžete zvýšit bezpečnost tím, že si pořídíte autosedačku podporující tento bezpečnostní prvek. Z autosedačky 9-18 kg dítě zpravidla vyroste také dříve, než dosáhne horního limitu hmotnosti 18 kg. I pro tuto kategorii platí stejné pravidlo, co se týče bezpečnosti dítěte v autosedačce - horní okraj autosedačky musí dosahovat vždy alespoň nad temeno hlavy dítěte, aby sedačka nezačala být pro dítě nebezpečná.

Autosedačky 15–36 kg

Autosedačky 15-36 kg (kategorie 3) už nejsou vybaveny vlastními bezpečnostními pásy. Pro připoutání dítěte slouží tříbodové bezpečnostní pásy automobilu. Autosedačky 15-36 kg doporučujeme použít v momentu, kdy dítě odrostlo z autosedačky určené do hmotnosti 18 kg. Autosedačky 15-36 kg díky bezpečnostním bodům a zádové opěrce přesně vedou bezpečnostní pásy automobilu přes tělo dítěte. Autosedačky této kategorie mají ve většině případů také boční vedení ramen a hlavy včetně širokých možností polohování těchto prvků a několikanásobného polohování hlavové opěrky. Díky tomu sedačka vlastně s dítětem roste. Zádová opěrka i boční opěrky hlavy zabezpečují, aby se při usnutí dítěte nestalo to, že se pás dostane někam, kam nemá, např. na krk dítěte. Boční opěrky navíc chrání dítě před nebezpečím, které nastává v případě bočního nárazu, jejichž počet neustále stoupá. Co se týče výšky dítěte, obvykle se poprvé umísťují do autosedačky 15-36 kg děti kolem 90 centimetrů výšky. Opět zde záleží na vyspělosti dítěte a nelze tyto údaje brát jako závazné. Z těchto autosedaček při výšce blížící se 150 cm lze buď přejít na tzv. podsedáky nebo tyto pomůcky zcela opustit. Záleží na typu vozu, kterým jezdíte. Např. vozy typu MPV mají obvykle pásy umístěny trošku výše, než je tomu u osobních aut a je lépe ještě nějaký čas používat podsedák. Podsedák lze obvykle u těchto autosedaček získat odejmutím zádové opěrky od autosedačky.

Autosedačky 9-36 kg

Tyto autosedačky pokrývají skupiny 2 a 3. Autosedačky 9-36 kg v sobě zahrnují dvě hmotnostní kategorie, a to 9-18 kg a 15-36 kg. Díky vhodné konstrukci tyto autosedačky obsahují bezpečnostní prvky pro menší děti a jsou zároveň rostoucí s polohovatelnými prvky pro děti do výšky 120 až 150 cm. Jde o univerzální autosedačky, které umožňují bezpečně přepravit vaše děti již od věku 9 měsíců až do 12-ti let věku dítěte. Z těchto autosedaček při výšce blížící se 150 cm je možné buď přejít na tzv. podsedáky nebo tyto pomůcky zcela opustit. Záleží na typu vozu, kterým jezdíte. Např. vozy typu MPV mají obvykle pásy umístěny trošku výše, než je tomu u osobních aut a je lépe ještě nějaký čas používat podsedák. U autosedačky 9-36 kg lze obvykle získat podsedák odejmutím zádové opěrky od autosedačky. Z hlediska bezpečnosti vašeho dítěte však doporučujeme používat autosedačky s menším rozpětím hmotnosti. Mnohem lépe odpovídají aktuálním parametrům dítěte a požadavkům na jeho bezpečnost. Díky potřebě růstu autosedačky s dítětem obsahují mnohem více pohyblivých prvků, které snižují pevnost autosedačky. Proto chápeme nákup autosedačky 9-36 kg jako spíše ekonomickou volbu pro ty, kteří buď opravdu nechtějí, nebo si nemohou, dovolit nákup více autosedaček v průběhu vývoje dítěte.

Autosedačky z bazaru? NE!

Chtěli bychom důrazně upozornit na nebezpečí nákupu autosedačky tzv. z druhé ruky, či z bazaru. Nikdy nevíte, co má taková autosedačka za sebou. Může být klidně i po nárazu a taková autosedačka už není bezpečnostním prvkem, ale zdrojem nebezpečí pro vaše dítě. Přijeďte se o nákupu autosedačky poradit s odborníky. O autosedačkách víme mnohé a dokážeme vám s výběrem pomoci. Ukážeme vám rozdíly mezi kvalitní a nekvalitní autosedačkou a doporučíme vám autosedačku podle našeho nejlepšího svědomí. Konečný výběr však samozřejmě zůstává na vás a my ho budeme respektovat…

Těšíme se na Vás! Tým Nejlepší kočárky.cz